Балкан
17. September 2017 - 14:51

Силно невреме ја потопи Босна, ветерот носеше се пред себе - гранки, дрвја, бандери, тенди, фрижидери

Зеница во попладневните часови ја зафати огромно невреме проследено со јак ветер, кој донесе дожд и град.

Ова невреме предизвика проблеми во сообраќајот во зеничките населби кои се поплавени. Поради огромното количество вода на главните градски сообраќајници, сообраќајот се одвива отежнатао, а на некои е невозможно да се помине со возило.

Ветерот носеше се пред себе, гранки, помали дрвја, уличното осветлување, тенди, фрижидери од пред трафиките. Како што е протврднео пожарникарите имале полни раце работа.

Невремето во Зеница проследен со дожд, силен ветер и град предизвика две сообраќајни несреќи во Зеница.

Во населбата Црквице дошло до верижен судар, во кој учествувале три возила.

Според првичните неофицијални информации, во оваа сообраќајка нема повредени.

До судар дошло и во населбата Радаково, каде исто така според првичните информации нема повредени