Балкан
31. March 2018 - 13:59

Силна експлозија во Бања Лука, нема повредени

 Напознато лице синоќа истрела експлозивна направа врз бизнис објект во Бања Лука. Во инцидентот нема повредени лица, изјави портпаролката на полициската управа на Бања Лука, Марија Маркановиќ.

Таа додаде дека полицијата трага по непознато лице, а дополнително ќе се утврдува штетата на објектот.

Според неофицијални информации во близина на објектот пронајдени се остатоци од истреланиот проект