Свет
23. јуни 2020 - 18:54

Силен земјотрес во Мексико

Силен земјотрес со јачина од 7,7 степени го погоди денеска јужниот и централниот дел на Мексико.

Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.
 
Како што соопшти Американскиот геолошки завод, епицентарот на земјотресот бил по должина на пацифичкиот брег на државата Оахака.