Свет
26. February 2018 - 10:19

Силен земјотрес од 7,5 степени ја погоди Папуа Нова Гвинеја

Земјотрес со интензитет од 7,5 степени, според Рихтеровата скала, ја погоди Папуа Нова Гвинеја.

Земјотресот е регистриран на длабочина од 35 километри. 

Засега нема информации за предизвикани материјални штети или повредени лица.