Свет
5. October 2019 - 11:14

Силен земјотрес ја потресе Камчатка

Сеизмолозите регистрирале земјотрес со јачина од 5,3 степени во областа на американските Алеутски острови, во близина на русиот полуостров Камчатка.

– Земјотресот е регистриран во 3:48 часот по локално време, соопшти претставник на регионалниот Геофизички центар.

Нема извештаи за повредени или материјална штета, и не е издадено предупредување за цунами.