Свет
24. January 2016 - 13:44

Силен земјотрес ја потресе Алјаска

Силен земјотрес со интензитет од 7,3 степени го потресе јужниот брег на Алјаска.

Според американскиот геофизички институт епицентарот бил на длабочина од 128,4 километри и на околу 50 километри југоисточно од населеното место Педро Беј.