Loading Video...
Фудбал
26. јуни 2018 - 17:21

Силекс ги започна подготовките за следната сезона

Екипата на Силекс ги започна подготовките за претстојната сезона. 

Видно изменет е составот на Жикица Тасевски, но кратовци кои лани, (завршија како четврто рангирани во шампионатот), и во наредната сезона повторно ќе влезат со амбиции за највисок пласман, а пред се излез на европската сцена.