Loading Video...
Кошарка
7. February 2020 - 14:26

Сигурни победи на Ефес и Реал

Двете прворангирани екипи во кошаркарската Евролига, Анадолу Ефес и Реал Мадрид остварија победи во дуелите од 24.коло.
 
Лидерот на табелата Анадолу Ефес во Истанбул го победи жачгирис со 96:91, додека Реал Мадрид славеше победа на гостувањето во Берлин кај Алба со 103:97
 
Затоа пак Олимпијакос направи изненадување совладувајќи на московска ЦСКА со 72:59, а во последниот меч Басконија со 79:65 славеше над Лион Вилербан 
 
Денеска на програмата се преостанатите шест средби, а двојките се : 
 
18: 00  Кимки М. - Црвена звезда 
18: 45  Фенербахче - Макаби Тел Авив 
20: 30  Баерн Минхен - Валенсија 
20: 30  Панатинаикос - Зенит 
21: 00  Барселона - Олимпија Милано