Тенис
19. March 2017 - 9:15

Швајцарско финале во Индијан Велс

Швајцарските тенисери Роже Федерер и Стан Вавринка ќе играат во финалето на Мастерс турнирот во Индијан Велс. 

Федерер во два сета со 6-1 и  7-6 го совлада Американецот Џек Сок додека претходно Вавринка беше поуспешен од Пабло Карењо Буста.