Фудбал
24. October 2016 - 11:02

Што му рече Мурињо на Конте по поразот од Челзи?!

Челзи му нанесе катастрофален пораз на Манчестер Ј. од 4-0 во дербито од викендот во Премиер лигата. 

По мечот Мурињо му честиташе на Конте и му рече нешто на Италијански. 
Англиските новинари наводно откриле што рекол Португалецот. 
При резултато од 4-0 во финишот од мечот Конте се обиде со гестикулации да ја подигне атмосферата на стадионот кај навивачите на Челзи што очигледно го фрустрирало Мурињо.
„ Немој тоа да го правиш, немој така да славиш. При резултат 1-0 е ОК ама при 4-0 е понижување“- наводно рекол тренерот на МЈ: