Џет-Сет
29. January 2016 - 10:44

Што им посака Саша Матиќ на Северина и Игор

Фолк пејачот Саша Матиќ е горд на дуетот кој го сними со Северина Којиќ, но и на нивното пријателство. Саша за српските медиуми изјави дека, Севе и Игор Којиќ му се симпатична спојка.

Saša Matić

- Тие се доказ дека љубовта нема граници и двајцата ги сакам. Тие се мои пријатели, нека се здрави и живи и нека се сакаат. Би сакал љубовта да им потрае и 100 години ако треба, вели Саша и истакнува дека е време да добијат наследник или наследничка:

-Им посакав да добијат едно бебенце годинава. Некако, тоа е најнормално и најреално да им се случи по стапувањето во брак, рече со насмевка Матиќ.

Seve i Igor

 

 
  •