Македонија
3. August 2020 - 16:53

Штипјанец физички нападнат од неколку лица

Вчера во 22,30 часот во СВР Штип, З.Д.(50) од Штип пријавил дека на автобуска постојка на ул. Железничка во Штип бил физички нападнат од неколку лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.