Шокантно: Загина позната мисица во страшна сообраќајна несреќа | Сител Телевизија
Свет
10. November 2017 - 16:55

Шокантно: Загина позната мисица во страшна сообраќајна несреќа

Мисицата Стефани Ривера Камерен (26) загина во сообраќајна несреќа во Сан Диего. 
 
Возилото го управувал милионерот Мајкл Љамас (33), додека таа била на совозачкото седиште. Со голема брзина удриле во палма, по ударот возилото се запалило. 
Стефани по сударот излетала од автомобилот, па во болницата починала по тешките повреди. 
 
Таа во 2015 година победила во натпреварот за убавина "Miss Earth Baja California".