Живот
21. August 2016 - 11:34

ШОКАНТНО: Сто метри широка дупка проголта плажа, капачите бегаа

Стотина метри широка дупка изненадно се отвори во популарниот камп на австралискиот брег проголтувајќи неколку автомобили и камп куќички.

Дупката на плажата во Квинсленд почна да се отвара околу полноќ. Песокот пропадна неколку метри во длабочината на морето. Една жена почна да вика по кампот полн со луѓе и ги повика да излезат од шаторите и камп куќичките, пренесува телевизијата АБЦ.

Автомобил и кампер за само неколку секунди паднаа во дупка длабока три и широка сто метри. Полицијата извести дека повеќе од 140 луѓе избегале од кампот.

На оваа плажа слична дупка се појавила и во 2011 година.