Џет-Сет
17. January 2018 - 21:02

Шокантно: Македонската пејачка гола ги бодреше ракометарите

Настапот на македонските ракометари на Европското првенство (ЕП) е бурно следено буквално од цела држава и речиси да нема некој кој не ги бодри избраниците на селекторот Раул Гонзалес, било во живо во Загреб или дома пред телевизиските екрани.

Тоа важи и за членовите на естрадата, меѓу кои најуникатен начин за навивање избра пејачката Наташа Малинкова.

Таа вечерашниот дуел со Германија, или барем дел од него, го проследи топлес со срце под кое се напишани буквите МКД како и шал со зборовите Македонија во рацете.

Ваквиот начин на навивање донесе голем бод за жолто-црвените, поради што за очекување е Малинкова во сличен стил да продолжи да ги следи и дуелите на ракометарите и на средбите од втората фаза во Вараждин.