Свет
29. November 2015 - 11:04

Шок во светот: Русија почна пресметка со Турција, ова е нивниот прв потег

Откако турските сили го соборија рускиот воен авион, денеска низ социјалните мрежи се појави видео во кое може да се забележи како Русија започна со воена интервенција над Турција. Претходно претседателот на САД Барак Обама и на Франција Францоис Холанд повикаа на мирно решавање на новонастанатата ситуација. 

Погледнете го ВИДЕОТО.