Џет-Сет
12. October 2017 - 15:03

Шок и неверување: Познатата актерка ненадејно почина на 39 години

Популарната актерка ненадејно почина во 39. година од животот. Мелани Хјуз, ѕвездата на серијата "Coronation street" остави зад себе тригодишен син.

Прв кој дозна за нејзината смрт беше сопругот кој ја пронашол/

Сопругот Рик е во длабок шок со оглед на тоа што Мелани немала никакви здравствени проблеми.

Синот, според зборовите на сопругот, постојано прашува за мајката. За Мелани Рич имал само пофални зборови, нагласувајќи дека била добра душа.

Мелани стана позната кога во 1997 година стана Мис Велс, а потоа успешно се пласираше и на полето на глумата. Со сопругот 10 години беше во љубов, а се венчаа во јуни 2011 година. Причината за смртта не е соопштена.