Македонија
28. јуни 2022 - 9:49

Шилегов: Време е Милошоски да го напушти Собранието, два пати му падна косата до сега

Поранешниот градоначалник на Град Скопје, Петре Шилегов, по вчерашниот инцидент во собранието објави статус во кој вели дека време е Милошоски да го напушти собранието.

„Време е Антонио Милошоски да го напушти Собранието. Два пути му падна косата до сеа … П.С. Статусот е политички, не физички …“, напиша Шилегов.