Свет
31. October 2017 - 17:55

Серија земјотреси ги погодија индонезиските Молучки Острови

 Серија земјотреси, од кои најсилните со интензитет од 6,2 и 5,7 степени според Рихтеровата скала, денеска ги погодија индонезиските Молучки Острови.

Според ДПА, има извештаи за урнати куќи, вклучително и покривот на општинската зграда во Амбон, главниот град на провинцијата Малуку, но засега нема информации за загинати