Фудбал
11. March 2016 - 18:27

Серија А: Сасуоло гостува кај Јувентус

 
Првакот на Италија Јувентус вечерва во рамките на 29.коло од Серија А го пречекува тимот на Сасуоло. Ова е првиот дуел од оваа рунда, а се игра во вечерва (почеток 20:45 часот) поради обврските на Јувентус во Лигата на шампионите во среда и можноста да имаат ден повеќе за подготовка. Инаку, во првиот дел од шампионатот во рамките на 10.коло Сасуоло постигна победа на домашен терен со 1:0. Воедно гостите се наоѓаат во серија од три победи.
Утре во рамките на оваа рунда се играат дуелите: Емполи – Сампдорија и Интер – Болоња.
Во недела на програмата се другите седум натпревари: Киево – Милан, Карпи – Фросиноне, Фиорентина – Верона, Џенова – Торино, Удинезе – Рома, Лацио – Аталанта и Палермо – Наполи.
Табела: Јувентус 64 бодови, Наполи 61, Рома 56, Фиорентина 53, Интер 51, Милан 47, Сасуоло 44,...