Македонија
26. March 2019 - 10:42

Семејство од Берово преку ноќ остана без покрив на главата - пожарот избувнал додека сите спиеле

Во неделата гореше семејна куќа во Берово, за среќа во пожарот нема повредени. Како што информираат од полицијата во неделата околу 02.30 часот во Полициската станица Берово било пријавено дека настанал пожар во куќата сопственост на З.М.(56) во село Русиново, беровско, во моментот кога спиеле членови на неговото семејство. Повредени лица нема, а од пожарот куќата целосно изгорела. Пожарот, со помош на соседите, бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Берово и увид извршиле увидна екипа од ПОлициската станица Берово и инспектор за пожари од Дирекцијата за заштита и спасување – Берово.