Македонија
16. July 2016 - 21:23

Семејна трагедија: Загинаа татко, мајка и ќерка, синот се бори за живот

Три члена на семејство од Кичево го загубија животот во страотна сообраќајна несреќа која околу 19 часот се случи на излезот од Гостивар.

Во директен судар на две возила „Мерцедес“ со црногорски регистарски ознаки и Опел астра со охридски регистарски таблички животот го загубија лицето со иницијали Ѓ.С. на 61 годишна возраст, 56 годишната мајка со иницијали Р.С. и ќерката, сопатничка во опелот, со иницијали А.С. родена 1988 година на 28 годишна возраст.

Трите загинати лица се дел од семејството сопатници на патничкото моторно возило опел, а возачот со иницијали Н.С. од Кичево на возраст од 30 години со повреди е пренесен во медицинскиот центар во Гостивар.

Во полициската станица Гостивар приведен е возачот на Мерцедесот со црногорски регистарски ознаки кој е на возраст од 55 години од село Раотинце Тетово. Од МВР информираат дека увидот е во тек.