Македонија
15. August 2018 - 14:08

Семејна трагедија во Охрид: Го пронашол мртов својот татко

Вчера во 19.30 часот во Полициската станица Охрид, Ѓ.И. (50) од Охрид пријавил дека во дворот од куќата во с.Сошани го пронашол починат неговиот татко Б.И. (86) од с.Сошани.

Смртта била констатирана од екипа од Итната медицинска помош.

Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Охрид.

По наредба на Јавен обвинител, над телото на починатиот ќе биде извршена обдукција.