Македонија
27. January 2022 - 16:58

Семејна драма во Охрид: Син го избодел татко си

18 годишно момче од Охрид, со остар предмет го избодел својот татко.

- На 26.01.2022 година во 19.20 часот во СВР Охрид е пријавено дека Н.Т.(46) од Охрид, по претходна расправија бил нападнат и повреден со остар предмет од неговиот син П.Т.(18).

Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.