Џет-Сет
11. August 2018 - 20:02

Селма Хајек без грам шминка на Инстаграм

Прославената актерка Селма Хајек на Инстаграм објави фотографија на која го покажува своето лице без грам шминка.

Иако Хајек има 51 година, таа се уште ја носи славата на една од најубавите холивудски актерки. Таа ги импресионираше своите седум милиони следбеници на социјалните мрежи.

- Без филтри и фотошоп, напиша Хајек под фотографијата.

Актерката, која исто така се занимава со јога, објаснува дека го следи советот на нејзината баба, која и кажала да го исчисти лицето правилно. Друга тајна за убавината на Селма лежи во фактот дека ретко се сонча.

- Јас не применувам крема за сончање, освен ако сум принудена да останам цел ден на сонце. Мислам дека хемикалиите во кремот не се особено корисни за кожата. Можеме да ги користиме, но само кога е неопходно тоа, порачува Хајек.