Ракомет
7. December 2017 - 10:05

СЕХА: Металург загуби во Цеље

Ракометарите на Металург го доживаја и 6. пораз во СЕХА лигата откако загубија убедливо кај Цеље со 34-25.
Нашиот претставник играше многу подобро во првото полувреме кое го загуби со само 3 погодоци негатива додека во второто полувреме домашниот тим предводен од ефикасниот Тилен Кодрин со 10 погодоци беше многу подобар противник.
Халил Јагањац и Жарко Пешевски со 8 односно 7 погодоци беа најдобри во Металург.