Ракомет
24. March 2017 - 11:59

СЕХА Ф4: Одредени термините Вардар - Загреб играат во 17:30 часот

СЕХА лигата денеска ги одреди термините за одигрувањето на натпреварите од завршниот турнир. Полуфиналето меѓу Вардар и Загреб ќе се игра на 7.април во петок со почеток во 17:30 часот по маледонско време или 18:30 по локално. Второто полуфинале меѓу домаќинот Мешков Брест и првакот Веспрем почнува во 20 часот по македонско време.

На 9.април (недела) во истите термини се играат и дуелите за плсман.
За трето место - 17:30 часот и финале 20 часот.
Завршниот турнир се игра во Брест, Белорусија.