Живот
15. October 2016 - 20:39

Се враќаат Шехерезад и Онур: Погледнете како изгледаат во новата серија

Во пролет 1919 година започнува дејствието на новата турска серија „Ранета Љубов“. Во серијата главната улога ја има турскиот актерски и брачен пар Бергузар Корел и Халит Ергинч.
 
Популарната двојка на малите екрани се враќа по мега успешната серија „1001 ноќ“ која исто така беше многу популарна и на нашите простори.
 
Серијата долго се подготвувала, а најголема задача била да се изгради сетот кој веродостојно ќе ја прикаже автентичната архитектура на Измир од пред скоро 100 години.
 
Погледнете ја најавата за серијата...