Џет-Сет
10. February 2019 - 20:25

Се воздржувавме од секс за Бог да не награди, Џастин Бибер и Хејли јавно признаа

Џастин Бибер и Хејли Болдвин не биле интимни се до бракот од почитување кон Бога.

Популарниот пејач и неговата сопруга повеќе пати истакнуваа дека ја почитуваат религијата и дека се многу традиционални, а поп ѕвездата објасни зошто се воздржувале од секс.

„Не спиевме се до бракот. Луѓето некогаш имаат секс зошто не се чуватвуваат доволно добро, не се доволно самоуверени. Тоа го прават и жените и мажите, нема правила. Намерно се одреков од сексот за да ме награди Господ и да ми даде сила. И мислам дека Хејли е тој дар“, раскажа пејачот за странските медиуми.

Да потесетиме, 24-годишниот Џастин и две години помладата манекенка тајно се венчаа кон крајот на минатата година, а потоа тоа го објавија. Пред тоа Бибер беше во врска со Селена Гомез, со која раскина на почетокот на 2018 година, а недолго потоа влезе во врска со Хејли.