Балкан
29. December 2017 - 15:21

Се тресе регионот, земјотрес регистиран на Балканот

Евро-Медитеранскиот сеизмолошки центар (ЕМСЦ) регистрира земјотрес со интензитет од 4,4 степени по Рихтеровата скала во близина на Мостар.

Земјотресот е регистриран во 14 часот, шест километри југоисточно од Благај, на длабочина од два километри.