Фудбал
14. September 2017 - 14:06

Се „топат“ влезниците за гостувањето на Зенит

Фудбалерите на Вардар вечерва во 21ч ќе истрчаат на Филип Втори во пресметката од Лига Европа со еден од најдобрите руски клубови Зенит. 

Историскиот дуел за македонскиот фудбал  е магнет за фановите  кои ќе имаат можност по популарни цени да го следат премирниот наста на македонски клуб во групна фаза од европско елитно натпреварување.
 
Нашата камера забележа голем број фанови кои по топлото време купуваа влезници за средбата. 
 
Знаејќи го нашиот менталитет се очекува како ќе се ближи тајмингот  мешаницата да се зголемува....