Македонија
23. јуни 2022 - 16:41

Се степале две малолетнички во струмичко, по што таткото на едната ја нападнал другата

На 21.06.2022 во 22.30 часот во Полициската станица Струмица, Ѓ.И.(41) од Струмица пријавила дека околу 19.20 часот во село Старо Балдовци, струмичко, по претходна физичка пресметка на нејзината малолетна ќерка со друга малолетничка, нејзината ќерка била физички нападната од таткото на другата малолетничка, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.