Македонија
23. September 2022 - 16:25

Се степале двајца вработени во јавно претпријатие во Ѓорче

Петнаесет минути по полноќ во СВР Скопје било пријавено дека на паркинг простор во јавно претпријатие на подрачјето на Ѓорче Петров во Скопје бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу вработените Г.Н.(46) и Н.Ш.(42), двајцата од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.