Фудбал
17. July 2018 - 16:46

Се соблече и сопругата на Питанa

Аргентинскиот судија Нестор Питана претходните денови го привлече вниманието на фудбалската јавност бидејќи го судеше финалето на Мундијалот во Русија во кое Франција славеше со 4-2 против Франција.
СП заврши и полека се смируваат страстите но тоа го искористи неговата сопруга Ромина Ортега која е многу поатрактивна од својот сопруг и вниманието на јавноста го привлече со провокативни фотографии кои често ги дели на Инстаграм, а кои се на границата на порнографија. 
Ромина е втора жена на Питан и заедно се од 2015 година. Иако имаат две деца не и пречи да се однесува провокативно  а  веднаш штом се дозна дека Питан ќе го суди финалето на Инстаграм објави фотографии на кои е речиси гола.