Македонија
12. January 2018 - 10:52

Се симнал во подрум и од глетката се стаписал - трагедија во Штип

Во Полициската станица Штип М.К. (60) вчера во 11.20 часот пријавил дека во неговиот дом, во подрумскиот дел од куќата, го пронашол починат Д.М. (56) од Штип.

Смрт била констатирана од лекар од Итна медицинска помош. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предаден во Клиничката болница Штип за обдукција.