Џет-Сет
17. December 2016 - 14:14

Се сеќавате на Касандра? Ќе се изненадите како изгледа денес на 43 години

Познатата венецуелска актерка Кораима Торес стана популарна по нејзината улога на Касаднра во истоимената серија кога имаше само 19 години. Таа и денес е активна на социјалните мрежи и покрај тоа што има 43 години се уште изгледа младолико. Но најверојатно нема да ја препознаете на фотографиите, па и да знаете за кого станува збор.

Познатата актерка вежба и во петтата деценија, па многумина можат само да и позавидат на беспрекорниот изглед. На едно од фотографиите кои ги објави на Инстаграм Каснадра ги покажува нејзините стомачни мускули.

„Овој вторник, 13 декември ќе си го поминам во пиџами, дома. Понекогаш ми доаѓа тешко да се натерам да вежбам“, напиша Касандра под фотографијата