Живот
4. July 2018 - 9:46

Се самоуби синот на Тина Тарнер- еве ги деталите

Голема трагедија се случи во семејството на најголемата светска ѕвезда Тина Тарнер.

Синот на пејачката Тина Тарнер, Крег Рејмонд Тарнер (59) се самоуби со огнено оружје во својот дом во Студио Сити, Калифорнија.

Локалните власти потврдија дека тој вчера напладне бил пронајден мртов. Неколку часа претходно, неговата мајка гостуваше на Џорџо Армани шоуто на модна недела во Париз.

Крег беше најстариот син на познатата пејачка и на познатиот саксофонист Рејмонд Хил.