Живот
12. July 2018 - 22:17

Се разбудила во авион во текот на летот со туѓа рака меѓу нејзините нозе: Патничка ја тужи компанијата зошто сексуално била нападната од сопатник

Една патничка ја тужела авиокомпанијата откако наводно се разбудила во текот на лет и затекнала маж покрај неа како мастурбира.

Кога се пожалила на посадата, неа наводно и е речено да се врати на своето место.

Таа тврди дека кога се разбудила затекнала еден маж како „се трие од нејзиното бедро“ и се обидова да и влезе во панталоните.

Вели дека му рекла да престане и повторно заспала, а кога се разбудила тој ја држел за вагината и мастурбирал.

Инцидентот го пријавила на аеродромот, во полицијата на Сан Франциско и на ФБИ. Адвокат во Сан Франциско поднел кривична пријава против мажот, но тој е ослободен во јуни 2017 година/

Патничката сега бара  75.000 долари оштета, обвинувајќи ја авиокомпанијата за тоа што не ја заштитила откако ја известила посадата за нападот.

Како што се наведува, мажот испил „најмалку 3-4 чаши водка“, а наводно му рекол на пилотот дека два месеци бил отустен од дома па му „недостасува жена и бил многу возбуден“.