Македонија
20. March 2018 - 9:49

Се преврте камион на патот Крупиште - Пробиштип, сообраќајот во прекин

Утрово од 09:25 часот сообраќајот на магистралниот пат с.Крупиште-Пробиштип ќе биде во прекин во двата правци.

Според АМСМ се работи на извлекување на превртено товарно моторно возило.