Македонија
11. July 2015 - 9:46

Се преврте автомобил на Водно, две момчиња повредени

Автомобил  од марката „Застава 101“ вчера попладне се преврте на патот за Водно и завршил на покривот. Според медиумите две момчиња се повредени во оваа сообраќајна несреќа.

Едното од нив било зад воланот и во еден момент загубило контрола над возилото кое се превртело.

Набргу по несреќата дошло возило на медицинска помош и му биле санирани повредите на возачот, а набргу дошла и полициска екипа на увид.

Сеуште нема официјални информации од полицијата, а се претпоставува дека станува збор за младо момче кое штотуку ја добило возачката дозвола и ова му било прво возење. исто така се споменува дека имало сопатник во возилото.