Џет-Сет
24. February 2016 - 15:08

Се ожени турскиот Бред Бит, на невеста може и Анџелина Џоли да и љубомори


Турскиот актер Киванч Татлитуг се ожени со стилистката Баѓак Дизер во турската амбасада во Париз. Мехмет од серијата „Ѓумуш“ и Бехлул од „Забранетото овошје“, се ожени на 19 февруари со модната стилисстка Башак Дизер со која две години беше во врска.

Венчавката ја прославија во балската сала на хотелот Шангри-Ла кој има поглед кон Ајфеловата кула.

На едноставната церемонија присуствувале петнаесетина членови на семејството и најблисктие пријатели за кои младоженците обезбедија авионски превоз и тридневен престој во Париз. Кум му бил Керем Чатај, кој беше продуцент на серијата „Забрането овошје“ на чиј сет се запознаа Киванч и Башак.

Младенците медениот месец го започнаа во хотелскиот апартман Ла Суит Империал каде престојувале бројни ѕвезди и за три дена платиле 15.000 евра.

Непосредно пред свадбата имаше гласини дека неговата мајка Нуртен нема да дојде на венчавката бидејќи не се согласувала со неговиот избор на невеста, но таа тоа го демантирапе објаснувајќи дека венчавката е закажана со месеци пред тоа и поради сложеноста на организацијата, датумот не можел да се менува, а бидејќи нејзе и се влошила здравствената состојба не можела да патува до Париз.