Џет-Сет
1. July 2018 - 21:03

Се омажи Сузана Манчиќ, нејзините ќерки покажаа како изгледаше невестата на својата свадба

Сузана Манчиќ и нејзиниот долгогодишен вереник Симеон Оцомокос се венчаа денеска во црква на островот Пилион, каде што грчкиот банкар има куќа.

Водителката неодамна ги откри деталите за свадбата, на која присуствуваа само најблиските на вљубената двојка.

Нејзините ќерки, Теодора и Наталија Куниќ, одбраа свечени тоалети за овој настан, а Сузана, како и што планираше, носеше фустан кој не е ниту бел, ниту кремаст ниту сив.

Шнолата во коса беше вистински украс на целиот свадбен стајлинг.

„Ја предадовме мајка“, порачаа насмеаните ќерки, а крај нив блескаше невестата, која сигурно ги воодушеви сите гости.