Loading Video...
Фудбал
1. May 2019 - 11:41

Сатирична видео најава за мега пресметката Барса-Ливерпул

Европските гиганти Барселона и Ливерпул кои досега имаат освоено по пет трофеи во Лигата на шампионите, вечерва 21 часот на „Камп Ноу“  ќе го одиграат првиот меч од полуфиналето. 

 
Атмосверата беше дополнително подгреана со неколкуте провокативни изјави на менаџерот на Ливерпул, Јурген Клоп, на што имуни не останаа и од таборот на Каталонците. 
 
Анимираното видео во продложение најдобро ја отсликува атмосверата пред вечерашната мега пресметка.