Балкан
25. February 2016 - 16:46

Самоопределување повика на масовни протести во Приштина

Косовскиот парламент утре избира претседател. Опозицијата повикува на протести. Главен кандидат е Хашим Тачи.

Пентагон ги демантира тврдењата на Белград дека српските државјани во Либија загинале во американските воздушни напади.

90 рудари затрупани во рудник во Русија. Во тек е евакуација.