Живот
26. November 2016 - 13:07

Само две состојки и 20 минути – Стриите ќе исчезнат засекогаш

Мелено кафе и маслиново масло се двете магични состојки кои ќе ви го решат проблемот со стриите. Се што треба да направите е да сматите една смеса од нив и да издвоите 20 минути на ден. Добро исчистете ја кожата, па припемете го кафето, така што ќе му додадете млака вода. Помешајте го кафето со маслото додека смесата не стане хомогена.

Нежно нанесете ја смесата на деловите од телото каде имате стрии и масирајте пет минути.

Оставете ја пастата да делува 20 минути, а потоа исплакнете.