Loading Video...
Свет
17. November 2017 - 17:31

САД предупредува на можни терористички напади во Европа за Божиќ и Нова Година

Во Европа постои зголемена  опасност од терористички напади за време на божиќните и новоогдишните празници предупредија властите во САД. Тие ги повикаа американците кои ќе патуваат на Стариот континент да бидат внимателни. Предупредувањето за опаснот има важност до 31 јануари 2018 година.