Живот
21. March 2019 - 20:49

Русин ја покосил поранешната жена среде улица, летала неколку метри во воздух, еве која е причината за тоа

Ужасен момент е снимен во рускиот град Сорочинск, недалеку од границата со Казахстан каде еден побеснет татко тешко ја повредил поранешната сопруга, со која се бори за старатество над ќерката.

Мајката на таткото му забранила да ја гледа, а тој не можел тоа да го поднесе. На снимката се гледа како жената стои среде улица и разговара на мобилен. Неколку секунди подоцна на неа со голема брзина налетува автомобил, но не успорува кога ја гледа. Се забива право во неа, а жената од силината на ударот лета неколку метри во воздух.

Инцидентот се случил во понеделникот, 18 чарт околу 14 часот, а жената потоа, со тешки повреди завршила во болница.

Возачот откако со возилото налетал на поранешната жена, отишол во полиција и признал што направил.

 

"Sve je u redu, živa sam, slomljena mi je noga, tresem se, svi organi su mi natečeni, i još puno toga", objavila je majka po imenu Anastasija.