Loading Video...
Свет
27. October 2017 - 22:54

Русија лансираше 4 интерконтинентални балистички ракети

Рускиот претседател Владимир Путин го надгледуваше лансирањето на четири интерконтинентални балистички ракети од типот „Топољ. Лансирањето се случи во рамки на вежбите на стратешките нуклеарни сили на Русија, а ракетите се во можност да носат нуклеарни боеви глави.