Спорт плус
8. March 2019 - 19:05

Роси одличен на загревањето за ГН на Катар

Во Катар денеска загревање за првата трка од шампионатот во Мотоциклизам. Во Мото Џи-Пи класата најдобро време на официјалниот тренинг забележа Себастијано Роси во конкуренција на Хорхе Лоренцо и официјалниот шампион Марк Маркез.

            Трката ќе се вози в недела со почеток од 17:00 часот.