Фудбал
7. November 2016 - 15:04

Роналдо во Реал до 2021 година

 
Кристијано Роналдо го продолжи договорот со Реал Мадрид ндо 2021 година.
 
Иако Португалецот потпиша нов пет годишен договор со Реал Мадрид, до 2021 година кога ќе има 36 години, Роналдо најави дека тоа нема да биде крајот на неговата кариера.
 
„Кристијано Роналдо потпиша нов договор со Реал Мадрид со траење до 30. јуни 2021 година“ - стои во соопштението на клубот.
 
Роналдо вели дека е среќен во Реал Мадрид и потврди дека ова не е неговиот последен договор, би играл до 41 година.
 
„Сакам да играм до 41 година. Тука го сретнав Ди Стефано кој ми рече „продолжи како шампион, ти си најдобриот“ - вели Роналдо.
 
„Имам уште десет години фудбал во мене, не можам да потврдам дека и на 40 години ќе бидам во Реал Мадрид, не можам да играм тука вечно, не знам дали ќе ме сакаат тука и тогаш“.